Centrum konferencyjne

Zamkowe mury komnat reprezentacyjnych  były świadkiem sądów nadwornych i zjazdów koronnych w czasach dynastii Jagiellonów, dziś stanowią idealną scenerię konferencji, spotkań biznesowych oraz kongresów. Centrum Konferencyjne w Zamku Królewskim w Niepołomicach składa się z siedmiu sal wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie organizacji kameralnych konferencji i spotkań biznesowych jak i dużych kongresów do 500 osób. Profesjonalne zaplecze gastronomiczne pozwoli urozmaicić konferencję wyśmienitym lunchem , przerwą kawową i eleganckim bankietem.

Doskonała dostępność komunikacyjna Niepołomic, bezpośrednia bliskość Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie, autostrady, dróg szybkiego ruchu oraz ogromnej aglomeracji krakowskiej daje możliwość łatwego dotarcia do niepołomickiego zamku zaproszonych gości i prelegentów konferencji spoza Polski.

Główna Sala Konferencyjna w Zamku Królewskim w Niepołomicach może pomieścić 220 osób. Znajduje się na poddaszu zamkowym i funkcjonuje od 2007 roku. Ta klimatyzowana sala jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny, który zadowoli nawet najbardziej wymagających gości. Na dwóch ekranach, rozstawionych na początku i w środku sali, można wyświetlać zarówno prezentacje multimedialne, strony internetowe, filmy nagrane na płytach DVD czy kasetach VHS oraz przedmioty prezentowane przy pomocy wizualizera.

Prezentację można kierować z każdego miejsca w sali, przy pomocy specjalnego urządzenia połączonego z centralnym komputerem przy pomocy technologii Bluetooth. Sala wyposażona jest także w bezprzewodowy tablet i tablicę, która umożliwia wyświetlanie na ekranach tego, co jest na niej pisane. Przy Sali znajduje się kabina do tłumaczeń symultanicznych, transmitowanych do bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Urządzenia techniczne zainstalowane w Centrum Konferencyjnym, pozwalają na bezpośrednią transmisję audiowizualną do innych sal mieszczących się w Zamku Królewskim, między innymi do reprezentacyjnej Sali Akustycznej. Centrum wyposażone jest także w klasyczny sprzęt prezentacyjny taki jak rzutnik folii czy urządzenie do wyświetlania slajdów.

ul. Zamkowa 2, 32-005 Niepołomice
InstagramTripAdvisor